Produkty dla dzieci uszyte z tkaniny bambusowej od dłuższego już czasu cieszą się coraz większym powodzeniem i zaufaniem rodziców. Wśród nich są między innymi kocyki bambusowe. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ich temat.

Jeśli chodzi o wyprawkę dla noworodków, niemowląt czy nieco starszych maluszków, różnego rodzaju kocyki zajmują w nich szczególne miejsce. Przydają się podczas leżakowania, noszenia dziecka na rękach, usypiania, karmienia, spaceru, jazdy autem, raczkowania na trawie podczas pikniku w parku – a to tylko kilka, najbardziej oczywistych przykładów. Wielofunkcyjność i wielozadaniowość kocyków dla niemowląt i nieco starszych dzieci sprawia, że z reguły posiadamy w w co najmniej kilku wariantach.

Różnią się one między sobą grubością, wielkością oraz oczywiście materiałem, z którego są wykonane. W tej ostatniej kwestii dominują takie materiały jak tkana bawełna, bawełna, muślin, polar, velvet czy minky. Szczególne miejsce w tym gronie zajmują kocyki bambusowe. Tkanina ta, choć cały czas jest jeszcze nowością, zyskuje sobie coraz większe zaufanie rodziców. Co ją wyróżnia na tle innych?

Co warto wiedzieć o materiale bambusowym?

 1. Ma właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne. Dzięki temu nie ma ryzyka, że wywoła reakcję alergiczną lub doprowadzi do podrażnień skóry. To szczególnie istotne w przypadku kocyków dla noworodków i niemowlaków.
 2. Jest oddychający, ma właściwości termoregulacyjne. To oznacza, że wykonane z niego kocyki bambusowe sprawdzą się w różnych warunkach temperaturowych. Latem będą pełniły funkcje chłodzące i chroniące przez promieniami słońca, a zimą utrzymają ciepło.
 3. Materiał z bambusa jest chłonny. Jego włókna są skręcone ze sobą w specjalny sposób, dzięki czemu odprowadzają wodę. Ta metoda zapewnia jednocześnie przewiewność.
 4. Kocyki z bambusa są wyjątkowo miękkie i przyjazne dla skóry. Cechy te zachowują nawet po wielu praniach.

  kocyk bambudowy, kocyk z bambusa, bambusowy kocyk
  fot. Pixabay
 5. Są bardzo estetyczne. Mogą występować w wielu kolorach.
 6. Bambus jest rośliną trwałą i znaną z szybkiego wzrostu oraz odporności na szkodniki. Dzięki czemu przy jego uprawie nie ma potrzeby stosowania środków ochrony roślin czy pestycydów.
 7. Uprawa bambusa jest wydajna, cechuje się też niskim zapotrzebowaniem na wodę (jedno z najniższych wśród roślin) – jest więc ekologiczna.
 8. Materiały z bambusem są biodegradowalne.
 9. Bambus jako tworzywo wykorzystywane jest już od tysiącleci, cały czas odkrywane są jego nowe zastosowania.

Biorąc pod uwagę te wszystkie cechy nie dziwi, że tekstylia dla dzieci z tkaniny bambusowej są coraz popularniejsze. Warto wiedzieć, że w wielu przypadkach tkanina ta wykonana jest w 50 proc. z bambusa i w 50 proc. z bawełny. W sprzedaży są również kocyki w 100 proc. z bambusa. Trafić można również na kocyki bambusowe z jonami srebra.

Oprócz kocyków bambusowych można m.in. kupić pościel do łóżeczka z bambusa oraz pieluszki bambusowe.

Gdzie kupić kocyki z bambusa? Ile one kosztują?

W polskich sklepach z asortymentem dla dzieci istnieje naprawdę duży wybór kocyków bambusowych. Warto więc poszukać takiego, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Kocyki różnią się między sobą kolorami, gramatura (grubością), czasem też wielkością. Ponadto bez problemu kupimy bambusowy kocyk kapturek lub kocyk z pomponami. Do przemyślenia jest też zakup kompletów, w których oprócz kocyka mamy np. poduszeczkę dla maluszka.

Jeśli chodzi o ceny – z naszego rozeznania wynika, że kształtują się one na zbliżonym poziome. Za kocyk o wymiarach 80×100 możemy zapłacić ok. 100 zł (cena uśredniona).

Wśród marek, które oferują ten produkt można wymienić m.in. Lullalove, Pimco, Palulli, ColorStories i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here