Niewątpliwie fryzura u kobiety to jej wielki atut. Włosy bywają ozdobą. Nawet stara zasada na temat szyku twierdzi, że najważniejsze są dwa punkty: dobre buty i świetna fryzura. Dlatego też każdą kobieta za punkt honoru uważa dbałość o fryzuję. Są różne mody i trendy, jeśli chodzi i długość włosów, sposób ich barwienia i w ogóle kształt fryzury.

Oczywiście jest to pozytywne zjawisko, bo każda kobieta może wybrać coś dla siebie, stosownie do typu swojej urody. Dobrze jest, jak się wie jak to zrobić. W sytuacjach trudnych, gdzie nie jest się czegoś pewnym, najlepiej zapytać fryzjera czy stylisty. Nic tak nie poprawia humoru jak nowa fryzura, to prawda stara niemal jak świat. W sposobie postępowania z włosami, jak w każdej niemal dziedzinie, powstały jakieś dziwne mity. Jednym z nich jest ten, który mówi o tym, że długie włosy pasują kobietom młodym, natomiast starsze panie powinny je znacznie skracać.

Nie wiadomo, kto pierwszy wymyślił tę szkodliwą bujdę. Albowiem prawdą jest, że w tej sprawie powinien decydować typ urody, charakter danej osoby, no i pewnie temperament też. O osobistych upodobaniach nie wspomnę. Czasem jest tak, że młodej kobiecie jest wyjątkowo dobrze w krótkich włosach. Na dodatek można tu sobie pomóc odpowiednią koloryzacją. Niejednokrotnie dobre efekty dają refleksy na krótkich włosach. Wykonane najczęściej w lekko kontrastowym kolorze. Najczęściej są to jaśniejsze błyski, które wyglądają na naturalne.

Wszystko zależy od umiejętności fryzjera, czasem nawet od jakości farby i od sposobu przycięcia włosów. Naturalnie, dobre profesjonalne zabiegi nie są tanie. Można też zrobić to samemu albo poprosić koleżankę niezwiązaną zupełnie z branżą. Ale czy warto skazywać swoje włosy na taki stres i w sumie niepewny los?

Czasem potem wychodzi sytuacja jak z dowcipu typu: fryzjer płakał jak poprawiał. Tak więc z zamierzonej długiej fryzury, z konieczności wychodzi o wiele krótsza.

Innym dziwnym mitem jest to, że rudy kolor postarza, a jasny blond odmładza. Naprawdę nie wiadomo, kto rozpuszcza te szkodliwe plotki. Znamy wiele kobiet w rudościach i nawet mają one trochę więcej lat, ale nikt by nie powiedział, że wyglądają na więcej lat, niż mają naprawdę.

Jasny blond może wybrać kobieta dojrzała, nie ma najmniejszego problemu, ale czasem po prostu nie pasuje on do jej karnacji, koloru oczu, czy też całościowego stylu. W takim przypadku, jednym problemem może być mniej włosów. Wiadomo, że z wiekiem inaczej pracuje nasza gospodarka hormonalna i tracimy włosy. Jest na to rada. Po prostu wybieramy takie cięcie, żeby fryzura zyskała na objętości. Codzienne modelowanie z pomocą specjalnych pianek, pomoże uzyskać pożądany efekt.

W pewnym momencie zaistniała moda na włosy srebrne. Ciekawie to wygląda, zwłaszcza na grubych włosach u młodych kobiet. Dojrzałe kobiety też nie powinny się bać tego koloru, bo co innego profesjonalna koloryzacja a co innego puszczenie spraw na żywioł. Zresztą niektóre kobiety posiadają piękny naturalny kolor swojej siwizny.

Wszystko jest dla ludzi i trzeba korzystać. Do wszystkich działań związanych z fryzurą, należy dodać dbałość o całą resztę. Wspomnieć trzeba o ubraniu i jego kolorystyce. Posiadając rudy kolor włosów, trzeba dokładnie się przyjrzeć kolorom czerwonym w swojej własnej garderobie. Czasem odcienie tego typu mogą się niezbyt dobrze prezentować obok siebie.

Tutaj też nie powinno być jakichś sztywnych zasad, ale dobrze jest porobić jakiegoś rodzaju przymiarki przy pomocy próbników, żeby zobaczyć jak to wszytko będzie wyglądać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here