Podgrzewacze do wosku – jakie urządzenie wybrać do salonu kosmetycznego

0
971

Podgrzewacze do wosku to urządzenia wykorzystywane do wykonywania specjalistycznych zabiegów depilacji przy użyciu wosku. W ten sposób można pozbyć się nawet szczątkowych ilości owłosienia pokrywającego powierzchnię skóry. Wykorzystywanie podgrzewacza do wosku jest ważne, gdyż pozwala uzyskać efekty nieporównywalne do innych metod. Poniżej podpowiemy nieco więcej na ten temat, skupiając się na najważniejszej sprawie – jak wybrać podgrzewacz do wosku, by klientki salonu piękności były zadowolone z poziomu świadczonych usług.

Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym

Usuwanie owłosienia z powierzchni skóry to zabieg wybierany w naszym kraju coraz chętniej. Decydują się na niego przede wszystkim kobiety, które pragną, by ich skóra była gładka i delikatna. Najczęściej, depilacja woskiem wykonywana jest na powierzchni: nóg, ud, tułowia, pach, a także okolic intymnych.

Dzięki wykorzystaniu podgrzewaczy zabieg może zostać wykonany szybko i w pełni profesjonalnie. Po jego przeprowadzeniu skóra pozostanie gładka przez okres 6-8 tygodni lub nawet dłużej. Dużą zaletą woskowania jest fakt, że może być wykonywane regularnie, a uzyskiwane efekty skłaniają do kolejnych wizyt w salonie piękności.

Pod wpływem woskowania, skóra zostaje pozbawiona nawet najmniejszych włosków, a mieszki włosowe – wypustki skórne odpowiedzialne za produkcję włosów – będą potrzebować kilku tygodni, by się zregenerować.

Podgrzewacze do wosku – kilka porad i najważniejszych spraw przed wizytą w sklepie

Podgrzewacz do wosku to urządzenie dedykowane do wykorzystania w salonach kosmetycznych. Ponieważ depilacja woskiem jest zabiegiem stosunkowo skomplikowanym, należy wykonywać go, korzystając ze specjalnych przyrządów. Do takich należą podgrzewacze do wosku. Pomoże nam uniknąć niepożądanego poparzenia. Ponadto, dobrze rozpuszczony wosk łatwiej rozprowadza się po skórze, tworząc na niej równomierną, gładką powierzchnię.

Najważniejszym zadaniem podgrzewaczy jest roztopienie wosku oraz utrzymanie jego odpowiedniej temperatury, koniecznej do wykonania zabiegu. Najchętniej wykorzystywane są podgrzewacze wielofunkcyjne, które pozwalają na jednoczesne podgrzewanie aż kilku różnych wkładów woskowych. Pozwala to zaoszczędzić czas w pracy kosmetyczki, a tym samym – na szybsze wykonanie zabiegu.

Innym typem podgrzewaczy są urządzenia w formie puszki, których objętość sięga zazwyczaj do 500 ml, choć znajdziemy także urządzenia większe, zdolne pomieścić puszki o rozmiarze 800 ml. Podgrzewacze takie wyposażone są w specjalny uchwyt ułatwiający wyciąganie puszki. W ich budowie znajdziesz także termostat, pozwalający na utrzymanie pożądanej temperatury wosku. Ważna jest także pokrywa, która powinna chronić użytkowników przed ubrudzeniem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoronawirus a łysienie
Następny artykułZapalenie spojówek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here