Koronawirus a łysienie

0
1102

Koronawirus na dobre już zagościł w naszym kraju, utrudniając nam codzienną egzystencję jak również prowadząc do wielu problemów zdrowotnych. Jak informują amerykańscy eksperci, którzy wyniki swoich badań opublikowali na łamach jednego z najpopularniejszych magazynów dermotrychologicznych, COVID-19 poza bolączkami ściśle związanymi z drogami oddechowymi, wysoką temperaturą oraz utratą węchu i smaku może także powodować nagłą, niekontrolowaną utratę włosów. Badanie przeprowadzone zostało na reprezentatywnej grupie dziesięciu tysięcy chorych pacjentów poddanych hospitalizacji, natomiast badaczom udało się dowieść, że aż u 27 % z nich wystąpiły problemy ściśle powiązane z pogorszeniem się kondycji skóry głowy oraz fryzury.

Obecnie prowadzone są badania uzupełniające, aby jednoznacznie ustalić, czy rzeczone bolączki wystąpiły bezpośrednio na skutek zakażenia wirusem, czy też wykształciły się jako odpowiedź organizmu na przyjmowane leki, związany z izolacją stres lub też na choroby współistniejące.

Niemniej jednak, problemu tego nie należy bagatelizować – jeżeli pragniemy odpowiednio zadbać o piękny wygląd, powinniśmy regularnie przyjmować suplementy diety z witaminami i mikroelementami stymulującymi włosy do szybszego wzrostu, jak również wzbogacić dietę, aby znalazło się w niej więcej witaminy C, D, błonnika oraz karotenu.

Jeżeli po przebytej chorobie zauważamy, że włosów na naszej głowie jest znacznie mniej niż miało to miejsce jeszcze do niedawna, a dodatkowo spomiędzy poszczególnych pasm prześwituje skóra głowy, możemy podjąć decyzję o zamaskowaniu tego faktu nabywając w renomowanym salonie medycyny estetycznej lub salonie perukarskim wyrób naturalny lub też powstający w oparciu o odporne na działanie wysokich temperatur włókna syntetyczne. Wyroby takie oszczędzą nam stresu, sprawią, że ponownie prezentować się będziemy młodo i atrakcyjnie, a także pozwolą skutecznie zamaskować wszelkiej maści niedociągnięcia estetyczne w czasie, kiedy poddawać się będziemy terapii dermotrychologicznej lub dermatologicznej mającym na celu przywrócenie naszej fryzurze pierwotnego, zadowalającego stanu.

Ze swojej strony serdecznie zachęcamy do odwiedzin w naszej klinice włosa SecondHair – nie tylko przestrzegamy wszelkich obowiązujących zasad higienicznych i epidemiologicznych, ale także nieprzerwanie wzbogacamy naszą ofertę dodając do niej coraz to nowe wyroby zgodne z obecnie obowiązującymi trendami. W naszym portfolio znajdą Państwo również szeroki wybór akcesoriów, dzięki którym będą Państwo w stanie znacznie przedłużyć żywotność nabytego produktu, jak również sprawić, że o wiele dłużej będzie on odpowiednio elastyczny oraz naturalnie połyskliwy. Z przyjemnością informujemy, że portfolio naszego salonu wzbogaciło się niedawno o nakrycia głowy, a przede wszystkim – turbany. To właśnie przy ich wykorzystaniu będą Państwo w stanie podkreślić swoją niezwykłą kreację podczas wszelkiej maści wydarzeń kulturalnych i zawodowych, a także ochronić posiadaną perukę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy też zanieczyszczeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here