Cellulit, nazywany również pomarańczową skórką, to zmora wielu kobiet. Najczęściej pojawia się on na pośladkach i udach, chociaż niekiedy widoczny jest nawet na łydkach czy ramionach. Od dawna zmagasz się z uporczywym cellulitem i nie wiesz, jak się go pozbyć? Dowiedz się więcej o jego typach i poznaj skuteczne zabiegi!

Skąd się bierze cellulit?

Najczęściej cellulit, profesjonalnie nazywany także lipodystrofią, jest wywoływany przez problemy z magazynowaniem i uwalnianiem tłuszczu. Prowadzi to do włóknienia tkanki łącznej, co z kolei sprawia, że pod skórą zaczynają tworzyć się grudy tłuszczu. W miarę gromadzenia większej ilości tkanki tłuszczowej grudki te rozrastają się coraz bardziej, tworząc coraz wyraźniejszy cellulit. Źródłem tego typu problemów mogą być np. zaburzenia hormonalne, stosowanie antykoncepcji doustnej, niektóre choroby, jak cukrzyca czy otyłość oraz niezdrowy tryb życia, w tym zła dieta, brak ruchu, używki oraz zbyt krótki sen.

Drugi z rodzajów cellulitu to tzw. cellulit wodny. Zazwyczaj jego przyczyną są zaburzenia przepływu krwi i limfy. Nie ma to związku z gromadzeniem tłuszczu, dlatego tego typu cellulit może pojawić się nawet u osób szczupłych. Jego źródłem zazwyczaj są zaburzenia hormonalne lub antykoncepcja doustna, czasem nieprawidłowa dieta, siedzący tryb życia, chodzenie na wysokich obcasach, gorące kąpiele, korzystanie z solarium i nadmierny stres.

Jak rozpoznać typ cellulitu?

Oba rodzaje cellulitu często można odróżnić po miejscu ich występowania. Cellulit na udach, pośladkach, czy cellulit na brzuchu to zazwyczaj podskórne grudki tłuszczu. Jeżeli przyczyną problemu jest gromadzenie się wody, pomarańczowa skórka może występować również w miejscach mniej dla niej typowych, czyli np. na ramionach, łydkach czy w okolicy kostek. Charakterystyczne dla tego typu cellulitu jest również jego pojawianie się u osób szczupłych. Inną wyróżniającą go cechą jest współistnienie opuchlizny całego ciała z momentami zmian hormonalnych w ciele kobiety, np. przed okresem czy w czasie ciąży

Warto też pamiętać, że cellulit wodny.raczej nie przybiera formy zaawansowanej, dlatego nie jest trudno pomylić go z wczesnymi objawami tego tłuszczowego, jednak późniejsze fazy drugiego z typów są już charakterystyczne przez wyraźne nierówności skóry.

Zabiegi na cellulit – który wybrać?

W przypadku cellulitu wodnego, a także tłuszczowego w mniej zaawansowanym stadium, skutecznymi zabiegami będą przede wszystkim masaże. Do zabiegów typowo kosmetycznych zaliczyć można np. drenaż limfatyczny czy ten z użyciem chińskich baniek. Wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem będzie tu jednak przede wszystkim masaż próżniowy, wykonywany głównie w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej, w tym również w Klinice Miracki. Oferowany tam zabieg Endermologie LPG Alliance pozwala nie tylko na usunięcie pomarańczowe skórki, lecz także poprawę jędrności skóry. W trakcie wykonywania procedury specjalista przesuwa po skórze specjalna głowicę wyposażoną w niewielkie wałki. Dzięki zastosowaniu ciśnienia zmiennego skóra zasysana jest do środka, gdzie jest intensywnie masowana, co pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.

W przypadku zaawansowanego cellulitu konieczne będą intensywniejsze zabiegi, takie jak karboksyterapia, zabiegi ultradźwiękami, czy laseroterapia. Karboksyterapia jest procedurą polegającą na iniekcjach śródskórnych lub podskórnych, za pomocą których w tkankę wprowadzany jest dwutlenek węgla. Pozwala to na rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz tworzeniu nowych, co wspomaga krążenie, a co za tym idzie lepsze rozprowadzanie substancji odżywczych. Zabiegi z zastosowaniem ultradźwięków oraz lasera mogą być zarówno bezinwazyjne, jak i charakteryzować się niewielką inwazyjnością, polegającą na wkłuciu i wprowadzeniu kaniuli, czyli rodzaju cienkiej rurki. Podstawą ich działania jest rozgrzanie tkanki, co pomaga ujędrnić skórę, a także rozbić komórki tłuszczowe i często usunąć zwłóknienia. Dzięki temu skóra szybko staje się perfekcyjnie gładka, a cellulit odchodzi w niepamięć.

Usunięcie cellulitu nie jest łatwe, jednak nie jest również niemożliwe. Dlatego umów się na wizytę w Klinice Miracki i zaufaj specjalistom, a potem ciesz się doskonałym wyglądem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here