Osoby będące na diecie redukcyjnej, czyli takiej gdzie zmniejsza się ilość spożywanych kalorii muszą uważać, aby z utratą wagi nie brakowało im niezbędnych składników odżywczych. Dieta wcale nie musi się ograniczać do wafli ryżowych i warzyw. Jeśli lubisz rodzynki, a chcesz zrzucić kilka kilogramów wcale nie musisz sobie ich odmawiać.

Rodzynki powstają podczas procesu suszenia winogron. Uzyskuje się dzięki temu ich bardziej głębszy i intensywniejszy smak. Zmniejsza się też ich objętość, a co za tym idzie zwiększa się kaloryczność. To wcale nie oznacza, że osoby będące na diecie redukcyjnej mają sobie odmawiać jedzenia rodzynek. Wystarczy ograniczyć ich ilość i wpisać je do bilansu kalorycznego.

Rodzynki zawierają sporo wartości odżywczych, które mogą nas wesprzeć w utracie wagi. Bardzo przydadzą się one kobietom, szczególnie tym, które przechodzą menopauzę lub narzekają na uciążliwy zespół napięcia przedmiesiączkowego. Występują w nich błonnik, żelazo, potas, cynk oraz związki mineralne. Zawarty w nich wapń oraz bor zapobiegają osteoporozie. Duża zawartość błonnika w rodzynkach pomaga przy zaparciach, zaś magnez i witaminy z grupy B pomagają w utrzymaniu koncentracji. W rodzynkach występuje także wysoka zawartość miedzi. Znajdują się w nich także witamina C oraz witamina E, które zwalczają wolne rodniki. Rodzynki korzystnie wpływają na pracę serca i wygląd skóry oraz podnoszą odporność. Co więcej, tak samo jak świeże winogrona, zawierają resweratrol, który jest przeciwutleniaczem chroniącym komórki przed uszkodzeniem.

Rodzynki, a dieta

Osoby, które zdecydowały się na dietę, a lubią słodycze, mogą miskę pełną wafelków, czy czekoladowych ciasteczek zastąpić właśnie garścią rodzynek. Zawarte w nich naturalne cukry [fruktoza i dekstroza] z powodzeniem zastąpią zwykłe słodycze i wpłyną korzystnie na nasz organizm. Należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ilość spożywanych rodzynek, ale i na porę dnia. Składające się głównie z cukrów prostych są bombą energetyczną.

Nasz organizm potrzebuje większej ilości czasu na strawienie ich. Nie zaleca się, więc spożywania suszonych winogron wieczorami. Rodzynki niemalże w całości składają się wyłącznie z węglowodanów prostych, które błyskawicznie uwalniają kryjącą się w nich energię i zapewniają człowiekowi dostateczną ilość siły. Ten efekt warto wykorzystać zwłaszcza przed treningiem. Posiłek jedzony na godzinę przed ćwiczeniami po prostu musi składać się z węglowodanów prostych. Doskonałym jego przykładem będzie owsianka zalana mlekiem lub jogurtem naturalnym, połączona z rodzynkami, jabłkami i np. masłem orzechowym. Danie tego rodzaju to prawdziwa bomba energetyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here