Wszyscy kolekcjonerzy nasion marihuany wiedzą jak duże znaczenie ma nie tylko ich fenotypowa przynależność, ale także seedbank, z którego oferty pochodzą. Niektórzy z globalnych producentów zyskali sobie uznanie i status kultowych, właśnie dzięki udostępnianiu najwyższej klasy wyrobów konopnych. W przypadku nasion polecamy sięgać przede wszystkim po wyroby Dinafem – marki, którą przybliżamy poniżej. Przedstawiamy jej historię, profil działalności oraz podpowiadamy dlaczego warto sięgać po ziarenka sygnowane przez ten seedbank. 

Odmiany kolekcjonerskie – w ofercie nasion od Dinafem 

Dinafem Seeds to globalny i jeden z dominujących seedbanków. Został założony nie tak dawno – bo zaledwie w 2005 roku, w hiszpańskiej miejscowości San Sebastian. Obecnie jest najbardziej rozpoznawalnym na świecie hiszpańskim seedbankiem, i jednym z czołowych europejskich przedstawicieli tego segmentu rynku. 

W jego ofercie znajdziesz wszystkie rodzaje i typy nasion, jakie mogą zainteresować potencjalnego kolekcjonera. Od nasion naturalnych, przez automatyzowane, aż po feminizowane (czyli gwarantujące całkowitą zgodność z fenotypem żeńskim). Znajdziesz także nasiona indoor oraz outdoor, odmiany pełnosezonowe oraz specjalne krzyżówki. Również amatorzy nasion CBD mogą sięgać po produkty Dinafem. 

Dinafem Seeds – garść danych historycznych

Działanie grupy growerów odpowiedzialnych za powstanie Dinafem sięga 2002 roku. Wówczas, pasjonaci konopni z Hiszpanii rozpoczęli na własną rękę intensywne eksperymenty, w celu wyhodowania własnych, unikatowych odmian. W ciągu kilku lat przemienili hodowlę domową w przemysłową, wytwarzając wiele nowych i niespotykanych dotąd fenotypów. Pierwszym oryginalnym wytworem Dinafem była natomiast Power Kush, do dziś oferowana przez ten seedbank.

Nasiona konopi Dinafem szybko zaczęły zyskiwać sobie uznanie. Pojawiały się nowe odmiany, a działanie całego przedsiębiorstwa zaczęło skupiać się na produkcji wyrobów feminizowanych. To właśnie one przypadły odbiorcom najbardziej do gustu. Pierwsze feminizowane nasiona od Dinafem trafiły do sprzedaży już pod koniec 2003 roku. 

Popularne odmiany z katalogi Dinafem

Nasiona konopi od Dinafem to oprócz wspomnianego Power Kush także Moby Dick, Blue Widow, Critical Plus, Cheese, czy Northern Lights. Obecnie, na ofertę składa się ponad 100 różnych odmian tej niezwykłej rośliny. W ciągu kolejnych lat swojej działalności Dinafem wypuszczał kilka (lub więcej) nowych odmian każdego roku. 

W 2010 roku Dinafem uzyskał wyjątkowe wyróżnienie. Ich flagowy produkt – Moby Dick – został odznaczony tytułem najlepszej odmiany feminizowanej, przyznawanym przez magazyn Soft Secrets. Po raz pierwszy w historii wyróżnienie takie otrzymała odmiana, która nie została wyhodowana w Holandii.

W rezultacie, w ciągu kilku kolejnych lat Dinafem wkroczył na stałe do oferty sklepów konopnych z całego świata. Także polskie seedbanki oferują kolekcjonerskie nasiona Dinafem, udostępniając zarówno ich kultowe i najbardziej znane fenotypy, jak i mniej znane, lecz tym bardziej interesujące hybrydy, krzyżówki i eksperymentalne połączenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here