Zasady seksu podczas ciąży

0
2705

Nic dziwnego, że seks w ciąży jest bardzo często tematem tabu. Warto jednak pamiętać, że nie ma żadnych powodów, aby ciąża oznaczała koniec życia seksualnego. Stosunek jest możliwy, jednak warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Poniżej dowiecie się wszystkiego co potrzebne na ten temat.

Nic dziwnego, że seks w ciąży jest bardzo często tematem tabu. Warto jednak pamiętać, że nie ma żadnych powodów, aby ciąża oznaczała koniec życia seksualnego. Stosunek jest możliwy, jednak warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Poniżej dowiecie się wszystkiego co potrzebne na ten temat.

Przyszli rodzice nie rzadko obawiają się, czy seks przypadkiem nie zaszkodzi ich dziecku. Jeżeli nie występują żadne problemy medyczne, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmieniać czy ograniczać dotychczasową aktywność seksualną. Warto jednak pamiętać, że seks analny nie jest uważany za bezpieczny podczas ciąży. Dlaczego? Podczas takiego stosunku istnieje możliwość przeniesienia bakterii z odbytu do pochwy. Stanowi to realne zagrożenie dla dziecka. Seks analny może również podrażniać hemoroidy, które znacznie częściej rozwijają się podczas ciąży i mogą powodować dyskomfort, a nawet krwawienie!

Mity o zakazie uprawiania seksu podczas ciąży

Jeżeli nie występują w twoim życiu żadne problemy zdrowotne, możesz uprawiać seks nawet do samego odejścia wód. Konieczne jest tutaj jednak porozmawianie o tym ze swoim lekarzem. Taka konsultacja jest obowiązkowa, jeżeli pojawiło się krwawienie lub występują inne czynniki fizyczne, które sprawiają, że seks może być ryzykowny. Jest to między innymi słaba szyjka macicy. Na początku należy zadbać o swoje i dziecka bezpieczeństwo, później czas na przyjemności.

Czy seks może zaszkodzić dziecku?

Jeżeli ciąża przebiega normalnie, seks nie może w żaden sposób zagrozić dziecku. Czop śluzowy nad szyjką macicy razem z jej mięśniami i workiem owodniowym zapewnia dziecku pełne bezpieczeństwo. Warto jednak stosować te pozycje seksualne, w których czujesz się najbardziej komfortowo. Trzeba być świadomym również tego, że przyspieszone orgazmem tętno sprawi, że dziecko może być bardziej ruchliwe niż zwykle. Seksu podczas ciąży należy unikać, jeżeli pojawia się krwawienie, jeśli któreś z was cierpi na chorobę przenoszoną drogą płciową lub istnieją inne fizyczne powody. Wtedy należy koniecznie zgłosić się do lekarza.

Bolesny seks

Tutaj również zasada jest taka sama. Jeśli Twoja ciąża jest zdrowa, nie powinnaś odczuć żadnego bólu podczas uprawiania seksu. Po orgazmie mogą oczywiście wystąpić skurcze lub inne pozycje będą mniej komfortowe, jednak temu wszystkiemu można zaradzić. Najlepiej jest wybrać takie rozwiązania, w których kobieta będzie mogła kontrolować głębokość penetracji. Wtedy będzie się czuć najbardziej komfortowo. Po więcej informacji zapraszamy na ten blog sex shopu online.

Ciąża najczęściej zniechęca do seksu

Jest to spowodowane niepewnością siebie wynikającą przez zmiany zachodzące w ciele. Powodem mogą być również huśtawki hormonalne lub poranne nudności. Nie jest to jednak żadnym zagrożeniem i nic nie staje na przeszkodzie, abyś nawet podczas ciąży uprawiała swój najlepszy seks w życiu. Ciąża może sprawić, że kobiety czują nawet większe podniecenie! Czasami ich ciało jest bardziej wrażliwe. Trzeba po prostu uważnie słuchać swojego ciała i robić to, co wydaje się słuszne. Jeżeli jednak nie chcecie uprawiać seksu, to zawsze możecie zdecydować się na seks oralny lub wspólną masturbację.

Kiedy więc zachowywać się ostrożnie?

Od seksu powinno się powstrzymywać, jeżeli występują takie objawy jak: krwawienie z pochwy, zagrażające poronienie, zagrażający poród przedwczesny, odpływanie płynu owodniowego, choroba przenoszona drogą płciową, ciąża mnoga, łożysko przodujące lub nisko schodzące, niewydolność cieśniowo-szyjkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here