Przeczytaj i Podaj Dalej – Wielka Wymiana Książkowa 2017

Przeczytaj i Podaj Dalej – Wielka Wymiana Książkowa 2017

Wielka Wymiana Książkowa to kolejna edycja akcji organizowanej przez Magdę z Save the Magic Moments. W tym roku organizowana jest wraz z Eweliną Mierzwińską. Jest to kontynuacja akcji, w której Samorozwijalnia również brała udział rok temu (Wielka Wymiana Książkowa 2016).


wielka wymiana książkowa

Jej celem jest nadanie książkom drugiego życia poprzez przekazanie ich dalej. Każdy z nas ma zapomniane książki, zdobiące domowe biblioteczki, pokryte kurzem, zapomniane. Dzięki akcji możemy tchnąć w nie życie na nowo, a przy okazji sprawić komuś przyjemność nowym nabytkiem 🙂 Wydarzenie trwa od wczoraj do 1 maja. Wziąć udział w akcji może wziąć każdy- szczegóły znajdziesz u Magdy w poście opisującym akcję.

Jakie książki chętnie podam dalej?

Rzadko kupuję książki, jednak jeśli już zdecyduję się na zakup – zazwyczaj są one z zakresu psychologii lub samorozwoju. Dlatego też ta tematyka króluje w książkach, które chcę podać dalej w tegorocznej edycji. Wszystkie książki są w stanie bardzo dobrym.

 

Wielka Wymiana Książkowa 2017

Anne Moir – PŁEĆ MÓZGU zarezerwowane dla Eweliny Krupy

Autorzy tej głośnej w świecie anglosaskim książki, powołując się na wyniki najnowszych badań, dochodzą do wniosku, że różnice między kobietą a mężczyzną w postrzeganiu świata, w ekspresji uczuć, w uzdolnieniach i umiejętnościach wynikają przede wszystkim z biologii mózgu.

Leon Festinger – GDY PROROCTWO ZAWODZI

Ta książka jest czymś więcej niż tylko zbiorem opowieści; ma ona także ogromne znaczenie historyczne jako pierwszy sprawdzian wpływowej teorii. Powtórne sięgnięcie do niej po pięćdziesięciu latach pozwoliło mi ponownie docenić geniusz i śmiałość Leona Festingera oraz jego współpracowników. Przewiduję, że Ty tego również doświadczysz.

Tomasz Stawiszyński – POTYCZKI Z FREUDEM  zarezerwowane dla Socjopatki

Tomasz Stawiszyński, filozof, publicysta związany między innymi z „Newsweekiem”, odważnie wylicza psychoterapeutyczne mity i piętnuje wielbioną bezkrytycznie psychologię. Przekonuje, że współczesna kultura i psychoterapia promują ideał człowieka, którego nie sposób zrealizować w praktyce.

Rachel Reiland – URATUJ MNIE  zarezerwowane dla Pauliny E.

Rachel Reiland z zaskakującą szczerością opowiada, co oznacza i jak wygląda „od środka” choroba psychiczna. Pokazuje, jakie ona miała szczęście, zostając pacjentką znakomitego psychoterapeuty. Jest to niezwykle poruszająca, ale jednocześnie przynosząca nadzieję historia – Rachel dzięki intensywnej terapii i wsparciu najbliższych zdołała pokonać tę bardzo poważną chorobę.

Piotr Oleś – DIALOG Z SAMYM SOBĄ  zarezerwowane dla Eweliny Mierzwińskiej

Rozmowa z samym sobą jest zjawiskiem znanym każdemu. Codziennie, w wielu sytuacjach rozmawiamy ze sobą, dyskutujemy, zadajemy pytania i na nie odpowiadamy.

Książka składa się z 3 części. W pierwszej części przedstawiono zjawiska o charakterze dialogowym wraz z interpretacją ich natury i funkcji, jakie pełnią w osobowości. W części drugiej zaprezentowano serię raportów z badań empirycznych inspirowanych teorią dialogowego Ja Huberta Hermansa. W części trzeciej zamieszczono teksty stanowiące szerszą refleksję nad dialogowością myślenia, jego rolą w psychoterapii i komunikacji międzyludzkiej.

Helen Fisher- DLACZEGO KOCHAMY?

Bezsenność, huśtawka nastroju, obsesyjne myśli, euforia – to doświadczenia wspólne wszystkim zakochanym na całym świecie, zarówno tym, którzy żyli przed wiekami, jak i współczesnym. Analizując utwory literackie, wyniki badań antropologicznych, psychologicznych i neurobiologicznych, Helen Fisher poszukiwała – i znalazła! – odpowiedź na te pytania.

Judith Beck – TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA

Ucząc zasadniczych umiejętności, książka ta pokazuje, jak zaangażować pacjenta w proces terapii, opracować staranną konceptualizację przypadku, zaplanować leczenie i ustrukturyzować sesje. Nowe rozdziały zamieszczone w drugim wydaniu zawierają wskazówki do przeprowadzenia diagnozy i wdrożenia aktywizacji behawioralnej. Wyjaśniono w nim kluczowe techniki terapeutyczne, w tym sposoby rozpoznawania, weryfikowania i podważania myśli automatycznych, modyfikowania podstawowych założeń i przekonań kluczowych oraz przeprowadzania interwencji behawioralnych i ukierunkowanych na doświadczanie.


Zainteresowała Cię któraś z moich książek? Daj znać w komentarzu!


Podobne wpisy