wymiana książkowa

Przeczytaj i Podaj Dalej – Wielka Wymiana Książkowa 2017

Wielka Wymiana Książkowa to kolejna edycja akcji organizowanej przez Magdę z Save the Magic Moments. W tym roku organizowana jest wraz z Eweliną Mierzwińską. Jest to kontynuacja akcji, w której Samorozwijalnia również brała udział rok temu (Wielka Wymiana Książkowa 2016).


wielka wymiana książkowa

Jej celem jest nadanie książkom drugiego życia poprzez przekazanie ich dalej. Każdy z nas ma zapomniane książki, zdobiące domowe biblioteczki, pokryte kurzem, zapomniane. Dzięki akcji możemy tchnąć w nie życie na nowo, a przy okazji sprawić komuś przyjemność nowym nabytkiem 🙂 Wydarzenie trwa od wczoraj do 1 maja. Wziąć udział w akcji może wziąć każdy- szczegóły znajdziesz u Magdy w poście opisującym akcję.

Jakie książki chętnie podam dalej?

Rzadko kupuję książki, jednak jeśli już zdecyduję się na zakup – zazwyczaj są one z zakresu psychologii lub samorozwoju. Dlatego też ta tematyka króluje w książkach, które chcę podać dalej w tegorocznej edycji. Wszystkie książki są w stanie bardzo dobrym.

 

Wielka Wymiana Książkowa 2017

Anne Moir – PŁEĆ MÓZGU zarezerwowane dla Eweliny Krupy

Autorzy tej głośnej w świecie anglosaskim książki, powołując się na wyniki najnowszych badań, dochodzą do wniosku, że różnice między kobietą a mężczyzną w postrzeganiu świata, w ekspresji uczuć, w uzdolnieniach i umiejętnościach wynikają przede wszystkim z biologii mózgu.

Leon Festinger – GDY PROROCTWO ZAWODZI

Ta książka jest czymś więcej niż tylko zbiorem opowieści; ma ona także ogromne znaczenie historyczne jako pierwszy sprawdzian wpływowej teorii. Powtórne sięgnięcie do niej po pięćdziesięciu latach pozwoliło mi ponownie docenić geniusz i śmiałość Leona Festingera oraz jego współpracowników. Przewiduję, że Ty tego również doświadczysz.

Tomasz Stawiszyński – POTYCZKI Z FREUDEM  zarezerwowane dla Socjopatki

Tomasz Stawiszyński, filozof, publicysta związany między innymi z „Newsweekiem”, odważnie wylicza psychoterapeutyczne mity i piętnuje wielbioną bezkrytycznie psychologię. Przekonuje, że współczesna kultura i psychoterapia promują ideał człowieka, którego nie sposób zrealizować w praktyce.

Rachel Reiland – URATUJ MNIE  zarezerwowane dla Pauliny E.

Rachel Reiland z zaskakującą szczerością opowiada, co oznacza i jak wygląda „od środka” choroba psychiczna. Pokazuje, jakie ona miała szczęście, zostając pacjentką znakomitego psychoterapeuty. Jest to niezwykle poruszająca, ale jednocześnie przynosząca nadzieję historia – Rachel dzięki intensywnej terapii i wsparciu najbliższych zdołała pokonać tę bardzo poważną chorobę.

Piotr Oleś – DIALOG Z SAMYM SOBĄ  zarezerwowane dla Eweliny Mierzwińskiej

Rozmowa z samym sobą jest zjawiskiem znanym każdemu. Codziennie, w wielu sytuacjach rozmawiamy ze sobą, dyskutujemy, zadajemy pytania i na nie odpowiadamy.

Książka składa się z 3 części. W pierwszej części przedstawiono zjawiska o charakterze dialogowym wraz z interpretacją ich natury i funkcji, jakie pełnią w osobowości. W części drugiej zaprezentowano serię raportów z badań empirycznych inspirowanych teorią dialogowego Ja Huberta Hermansa. W części trzeciej zamieszczono teksty stanowiące szerszą refleksję nad dialogowością myślenia, jego rolą w psychoterapii i komunikacji międzyludzkiej.

Helen Fisher- DLACZEGO KOCHAMY?

Bezsenność, huśtawka nastroju, obsesyjne myśli, euforia – to doświadczenia wspólne wszystkim zakochanym na całym świecie, zarówno tym, którzy żyli przed wiekami, jak i współczesnym. Analizując utwory literackie, wyniki badań antropologicznych, psychologicznych i neurobiologicznych, Helen Fisher poszukiwała – i znalazła! – odpowiedź na te pytania.

Judith Beck – TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA

Ucząc zasadniczych umiejętności, książka ta pokazuje, jak zaangażować pacjenta w proces terapii, opracować staranną konceptualizację przypadku, zaplanować leczenie i ustrukturyzować sesje. Nowe rozdziały zamieszczone w drugim wydaniu zawierają wskazówki do przeprowadzenia diagnozy i wdrożenia aktywizacji behawioralnej. Wyjaśniono w nim kluczowe techniki terapeutyczne, w tym sposoby rozpoznawania, weryfikowania i podważania myśli automatycznych, modyfikowania podstawowych założeń i przekonań kluczowych oraz przeprowadzania interwencji behawioralnych i ukierunkowanych na doświadczanie.


Zainteresowała Cię któraś z moich książek? Daj znać w komentarzu!


 • Potyczki z Freudem za cos mojego?:)

 • Hej, chętnie wymienię się na „Uratuj mnie”. Właśnie dodaję jeszcze dwie książki więc przybądź do mnie za dosłownie 2 minuty > http://dopracowani.pl/2017/04/22/wielka-wymiana-ksiazkowa/

 • To coś u mnie za Dialog z samym soba?

 • następnym razem biorę udział PROMISE! :))

 • Hej czy coś w zamian za Uratuj mnie?

 • Cześć! A u mnie coś za „Uratuj mnie” sobie wybierzesz?

 • Paulina Erbel

  Witaj, chętnie przygarnę ” Uratuj mnie „, jeśli zainteresuje Cię któraś z moich pozycji 🙂
  1.Joanna Sałyga „Chustka ”
  2. Sun Tzu, Sun Pin „Sztuka wojny”
  4. Katarzyna Miller „Być kobietą i wreszcie zwariować”
  5. Adam Szustak „Plaster miodu”
  6. Carlos Ruiz Zafon „Więzień nieba”
  7. Jerzy Pilch „Wiele demonów”
  8. Małgorzata Kalicińska „Powroty nad rozlewiskiem”
  10. Dariusz Jędrzejewski „15 rowerowych krain na aktywny urlop w Polsce”
  11. Martyna Wojciechowska. Kambodża
  12. Lisa Genova „Motyl”
  13. Piotr Kraśko. Afryka
  14. Olga Morawska „Wakacje w Nepalu”

  • Paulino, chętnie wymienię się za Kasię Miller 🙂

   • Paulina Erbel

    Bardzo się cieszę 🙂 napisz proszę maila, dogadamy szczegóły: pauro16@gmail.com