Nie ma jutra – zawsze jest dziś

Nie ma jutra – zawsze jest dziś

Być może czasem brakuje Ci motywacji do tego, aby sięgnąć po rzeczy, o których marzysz. Biernie przyglądasz się innym, spełniającym swoje życiowe marzenia, plując sobie w brodę, że to nie Ty zdobyłeś kolejny Mount Everest, cokolwiek nim jest- upragniona praca, mieszkanie, partner. Masz wrażenie, że życie przecieka Ci przez palce. Są chwile, że ten problem jest bardziej przyziemny i trywialny, a siła grawitacji jest tak mocna, że nie pozwala Ci wstać z fotela, wyrzucić pilot z ręki i wyłączyć ekran telewizora.

Wyobraź sobie dzień, w którym budzisz się rano, a ograniczenia w Twojej głowie nie istnieją.

Nie słyszysz tego irytującego głosiku, który za każdym razem, gdy pomyślisz o czymś, o czym marzysz, szepce: „Daj spokój, i tak się nie uda”, „Nie dasz rady, nie masz tyle samozaparcia”, „Nie rozśmieszaj mnie, po co w ogóle próbować?”. Nie pojawią się myśli, które podcinają Ci skrzydła, sprawiając, że jesteś o kilka kilo (samoograniczeń) cięższy. Wyobraziłeś to już sobie? To teraz się zatrzymaj i wróć na Ziemię. Taki dzień nie nastąpi.

Powrót z powrotem na Ziemię może być bolesny, ale powiem Ci, jaki dzień możesz sobie wyobrazić, który niebawem nastąpi, jeżeli dasz sobie jeszcze jedną szansę. Po pierwsze uwierz, że na nią zasługujesz- bez względu na to, co słyszałeś od rodziców, znajomych, partnerów.

Jeżeli Ty nie dasz sobie szansy, to nikt Ci jej nie da. Jeżeli TY w siebie nie uwierzysz, to nikt nie będzie czuł się zobowiązany, aby zrobić to za Ciebie. Bo po co? Ludzie mają problem z uwierzeniem w samych siebie, a mają jeszcze wierzyć w Ciebie? To często przekracza ich możliwości, nie wspominając o chęciach.

Zatem, uznajmy, że tym razem się nie skreślisz już na starcie. Co dalej? Niestety, spodziewaj się głosiku, o którym pisałam wcześniej. On będzie. Nie oszukujmy się- jeśli towarzyszył Ci przez całe życie to jeden dzień pełen wewnętrznej samomotywacji nie sprawi, że zniknie bezpowrotnie. Umówmy się, że tym razem, gdy zacznie szeptać nie będziesz starał się go stłumić.

Pozwól mu zaistnieć. Pozwól mu mówić, a potem mu podziękuj. 

Podziękuj i powiedz, że Tym razem nie skorzystasz z jego porad. Spróbuj inaczej. Spróbuj być lepszym, niż byłeś wczoraj. Nie od jutra, zwanego mistyczną, nieistniejącą krainą- od dziś.

Podobne wpisy