Bezpłatne warsztaty „Zarządzanie emocjami”!

Bezpłatne warsztaty „Zarządzanie emocjami”!

LetniaAkademiaSamorealizacji-670x769

Nastał czas na kolejne warsztaty, które realizujemy w ramach wakacyjnego cyklu Letnia Akademia Samorealizacji. Na naszych ostatnich spotkaniach, skupialiśmy swoją uwagę wokół zagadnień związanych z asertywnością i motywacją- czas na zgłębienie kolejnej kompetencji interpersonalnej, która wpłynie w szybkim czasie na jakość Waszego codziennego funkcjonowania- zarządzanie emocjami. 

Już 30 września, w godzinach od 16.30 do 19.30 w Centrum Sektor 3, przy ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu, przyjrzymy się bliżej psychologicznej kompetencji, która jest determinantem sukcesu w każdej dziedzinie życia. Wpływa na jakość Twojej pracy i wypoczynku, relacji z innymi i relacji z samym sobą.

Jeśli czujesz, że emocje łatwo wymykają Ci się spod kontroli, utrudniając Ci życie, zamiast być Twoim sprzymierzeńcem- najwyższa pora na konfrontację!

W programie m.in.:

  • Rozum czy serce? Nowa potrzeba rynkowa- kompetencja emocjonalna. Badania wykazują, że samo wysokie IQ nie wystarcza do odniesienia sukcesu. Jeżeli nie potrafimy zarządzać naszymi emocjami, trudniej będzie nam kontrolować jakość naszej pracy, pracy w zespole lub relacji z szefem. Biorąc pod uwagę, że w pracy spędzamy 1/3 życia- panująca w niej atmosfera jest niezwykle ważna. Bez pracy nad sobą w obszarze zdolności sprzężonych z inteligencją emocjonalną, będzie trudno Ci trudno o nią zadbać.
  • Kim jestem? Ja vs. moje emocje- autodiagnoza. Samoświadomość i autorefleksja jest pierwszym krokiem ku zmianie. Jest to proces trudny, wymagający nieraz poszerzenia swojej strefy komfortu- jednak, gwarantuję Ci, że zazwyczaj okazuje się, że nie była ona tak „komfortowa” jak do tej pory Ci się wydawało. Co masz do stracenia?
  • Jak przejść z emocjami na „ty”? Sztuka umiejętności nazywania emocji. Zastanawiałeś się kiedyś na tym ilu słów używasz na co dzień, aby określić swoje emocje? A może brakowało Ci kiedyś słów do nazwania tego co czujesz? Nie używamy większości istniejących słów określających nasze stany emocjonalne, sprowadzając dominującą nomenklaturę do kilku, bądź (w najlepszym przypadku) kilkunastu określeń. Dlaczego? Jedna z uczestniczek ostatniego warsztatu z zarządzania emocjami powiedziała: „Wiesz, ale jak ja się przyznam do tego, że odczuwam negatywne emocje to często jest to odbierane jako słabość”. W trakcie naszego spotkania postaram się przekonać Cię, że jest wręcz przeciwnie- nazwanie swojego stanu i poinformowanie o nim Twojego rozmówcy daje Ci siłę, sprawia, że przejmujesz odpowiedzialność za stan, który odczuwasz- dopiero gdy przejmiesz tą odpowiedzialność, jesteś w stanie rozpocząć pracę prowadzącą Cię do zmian.
  • Jak odzyskać kontrolę nad emocjonalnym żywiołem? Wybrane techniki zarządzania emocjami. Przyjrzymy się kilku technikom, które umożliwią Ci zapanowanie nad Twoją dziką, emocjonalną naturą. Większość z nich jest zaczerpnięta z nurtu psychologii poznawczo-behawioralnej. Nurt ten jest jednym z najefektywniejszych i najkrótszych podejść stosowanych w psychoterapii. Jego prostota umożliwia stosowanie go także w autoterapii czyli w terapii, w której sam będziesz zarówno pacjentem, jak i „ekspertem” od własnych dolegliwości- bo kto zna Ciebie lepiej niż Ty sam?

Zaintrygowany? Napisz! Czekamy na Twoje zgłoszenie pod adresem: samorozwijalnia@gmail.com

Podobne wpisy